JEDYNY ZABIEG NA ŚWIECIE LIKWIDUJĄCY
PROBLEM WRASTAJĄCYCH PAZNOKCI

paznokcie4Wrastające paznokcie to schorzenie dotykające ludzi na całym świecie. Cierpią z jego powodu kobiety, mężczyźni, młodzież ale także dzieci. Często nie wiedzą w jaki sposób można rozwiązać tę bolesną przypadłość. W wielu przypadkach od razu idą do lekarza i często kończy się to zerwaniem płytki paznokcia. Jednak nie zawsze trzeba sięgać po tak drastyczne metody.

Uważa się, że problem wrastających paznokci jest coraz częściej dostrzegany, a pacjenci niechętnie poddają się od razu aktualnie stosowanym zabiegom chirurgicznym. W każdym gabinecie chirurgicznym i podologicznym powinniśmy mieć sprzęt i narzędzia, którymi w jak najlepszy, najszybszy i nieinwazyjny sposób będziemy mogli pomóc pacjentowi. Zabiegi korekcji wrastających paznokci to nie tylko ulga dla pacjenta, to nie tylko wymiar estetyczny, ale również zapobieganie powikłaniom np. w profilaktyce zespołu stopy cukrzycowej. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są w pełnym reżimie sanitarnym w jednorazowych maseczkach, rękawiczkach jednorazowych. Wszystkie przedmioty, z którymi styka się pacjent są zdezynfekowane.

Korekcja wrastających paznokci nabiera coraz większego tempa nie tylko za granicą, ale także w Polsce.

Adrian Arkada spotkał się z dużą ilością pacjentów borykających się z problemem wrastających paznokci. Zastanowił go fakt w jaki sposób utrzymać we właściwym kształcie zdeformowaną płytkę paznokcia. Nigdy dotąd nie zajmował się on korekcją wrastających paznokci, w związku z tym nie miał wiedzy jaką posiadają osoby, które wykonują zabiegi ortonyksyjne. Nic więc nie zaprzątało myśli młodego konstruktora.

Poddał się on całkowicie swojej wiedzy technicznej, wyczuciu, pomysłowości, kreatywności i wymyślił całkowicie bezpieczne i nowatorskie narzędzie Kostkę Arkady.

Unguis incarnatus, czyli wrastający paznokieć jest dolegliwością powszechną, gdyż prawie 15% populacji spotkało się ztym problemem. Dotyczyć może każdego palca, jednak najczęściej palucha. Statystycznie, najczęściej z powodu wrastającego paznokcia cierpią kobiety, mężczyźni oraz młodzież pomiędzy iS-tym a 40-tym rokiem życia.

Innowacyjne narzędzie do bezinwazyjnego leczenia problemu wrastających paznokci. Metoda Arkady to szybkie i skuteczne rozwiązanie na ten problem cywilizacyjny. Już po jednym zabiegu można cieszyć się z przyjemności chodzenia czy biegania, a paznokcie przybierają zdrowy i estetyczny wygląd.

Kostka Arkady wyprodukowana ze specjalnych metali, posiada korpus, w którym umieszczamy palucha lub małe palce. Palec w celu ustabilizowania zabezpieczany jest dociskami. W korpusie znajduje się pięć miejsc, w których są otwory przeznaczone do umieszczenia w nich ruchomych narzędzi, służących do prawidłowego ukształtowania płytki paznokciowej. Te ruchome narzędzia zastępują pracę dodatkowych dwóch par rąk. Do takich narzędzi zaliczamy specjalnie wyprofilowane haczyki i łopatki służące do odgarniania stanów zapalnych lub wałów paznokciowych oraz do stabilizacji płytki paznokcia.
Ze względu na higienę wszystkie akcesoria i samo narzędzie można i należy dezynfekować i sterylizować. Narzędzie wykorzystywane jest do korekcji wrastających i zdeformowanych paznokci. Metale z jakich zostało ono wykonane dają możliwość wielokrotnego, wręcz dożywotniego użytkowania. Istnieje również możliwość korzystania z akcesoriów jednorazowego użytku.

paznokcie0

NIEZWYKLE PROSTY ZABIEG

Czas wykonania zabiegu to ok. 30-40 minut. Wykonanie go przez osobę, która zapoznała się z narzędziem nie stanowi problemu. Śmiało można stwierdzić,że przy jednorazowym zabiegu Kostką Arkady możemy osiągnąć korekcję, którą klamrami osiągamy po ok. 4 -5 miesiącach, a w ciężkich przypadkach nawet dłużej. Specjaliści, którzy dotychczas pracowali na klamrach, szybko przekonali się do nowatorskiej metody. Rożni się ona od klamer tym, że pracujemy na całej powierzchni płytki paznokcia, a nie punktowo. Tworzymy szkielet płytki i formujemy jednocześnie wał paznokciowy, co umożliwia ukształtowanie otwartego toru wyrastające] płytce, gdyż nie trafia już ona na opór wału okołopaznokciowego.

Zabieg, oprócz walorów zdrowotnych nadaje płytce cechy estetyczne, na które wiele osób w dzisiejszych czasach zwraca ogromną uwagę. Ma to ogromne oddziaływanie psychologiczne w przypadku osób korzystających z basenu Iub sauny, generalnie tam, gdzie musimy pokazać odsłonięte stopy, ale również dla dobrego samopoczucia na co dzień.

Zabieg wykonujemy przy pomocy łopatek stanowiących jednocześnie stelaż – szkielet „przedłużenie strony bocznej płytki”. Łopatki stanowią podkład do masy akrylowej, którą przedłużamy wycięty fragment paznokcia. W przypadku zdeformowanych paznokci umieszczamy odpowiednio wyprofilowane łopatki i odkształcamy brzeg płytki paznokciowej.
Następnie krawędź paznokcia dodatkowo blokujemy haczykami uzyskując prawidłową formę i kształt płytki paznokciowej.
Również za pomocą łopatek jesteśmy w stanie utrzymać paznokieć w prawidłowej pozycji i nadbudować masą akrylową brakujący fragment płytki paznokcia. Rekonstrukcja płytki stanowi blokadę dla wału okołopaznokciowego i nowo wyrastająca płytka utrzymana jest w prawidłowej pozycji i nie ma możliwości ponownej deformacji. Specjalna masa akrylowa została stworzona w laboratoriach Arkada International. Posiada cząsteczki srebra mineralnego o właściwościach bakteriobójczych, dzięki czemu można ją bezpiecznie stosować przy wykonywaniu zabiegu. Po odpowiednim opracowaniu masy akrylowej możemy uzyskać efekt naturalnej płytki paznokcia.

Wykonanie korekcji Metodą Arkady zaleca się osobom, które borykają się z problemem wrastających paznokci. Często jednak wykonuje się ją jako alternatywę dla zabiegów chirurgicznych lub po zabiegach, które nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Dla osób, które próbowały wszystkich dostępnych metod, których działanie skończyło się niepowodzeniem, w wielu przypadkach jest to metoda na rozwiązanie ich problemu raz na zawsze. Już po pierwszej wizycie pacjent odczuwa niesamowitą ulgę, a przeważnie całkowite ustąpienie dolegliwości. Korekcja jest na ogół jednorazowa, jednak w niektórych przypadkach wymagana jest comiesięczna kontrola i współpraca ze strony pacjenta. W trakcie takich wizyt mamy możliwość wykonania jeszcze minimalnych ruchów korygujących i kształtowania płytki do momentu uzyskania oczekiwanych rezultatów. Ilość wizyt kontrolnych uzależniona jest od rodzaju płytki i zmian towarzyszących wrastaniu. Jedynymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są zamiany nowotworowe oraz zanik płytki paznokcia.

Zabiegi wykonuje się w gabinecie chirurgicznym lub podologicznym. Osoba wykonująca zabiegi powinna być przeszkolona z zakresu pielęgnacji specjalistycznej oraz orientować się w tematyce wrastających paznokci. W trosce o bezpieczeństwo personelu i pacjentów, gabinet powinien być wyposażony w potrzebne narzędzia do korekcji i opracowywania płytki paznokcia, frezarkę z pochłaniaczem i bezwarunkowo w autoklaw. Wygodny profesjonalny fotel podologiczny zapewni komfort pacjentowi, a specjaliście profesjonalne i precyzyjne wykonywanie zabiegu. Każda osoba pracująca z wykorzystaniem Metody Arkady, musi odbyć profesjonalne szkolenie z zakresu obsługi narzędzia. Dla specjalisty wykonanie korekcji za pomocą narzędzia Kostka Arkady stanowi nowatorskie rozwiązanie jakiego, jak dotąd nigdy na świecie nie było. Do wykonania zabiegu potrzebne są podkłady jednorazowe, środki do dezynfekcji, primer, akryl i liquid, pilnik jednorazowy i polerka do akrylu. Nakład środków finansowych na jeden zabieg jest bardzo niski.

EFEKTY WIDOCZNE NATYCHMIAST

paznokcie1

MOŻLIWOŚCI NARZĘDZIA
Metoda Arkady umożliwia pracę nad bardzo skomplikowanymi przypadkami. Podczas zabiegów możemy wykorzystać dodatkowe akcesoria w celu osiągnięcia pożądanego efektu. Możliwe jest wykonywanie całkowicie bezpiecznych zabiegów w przypadku osób z cukrzycą jak również w przypadku występowania neuropatii i grzybicy.

paznokcie2

Bardzo ważnym elementem jest uświadomienie osoby poddanej zabiegowi o konieczności odpowiedniego skracania i pielęgnacji paznokci. W tym celu została stworzona broszura informacyjna, która wręczana jest po wykonanym zabiegu. W przypadku nie stosowania się do zaleceń specjalisty powstaje ryzyko ponownej deformacji.